Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20

Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20
240 років Свято-Троїцькому храму смт. Диканьки – Новини Полтавської Єпархії

240 років Свято-Троїцькому храму смт. Диканьки

7 червня 2020 року, у день свята П’ятидесятниці, Високопреосвященніший Филип, митрополит Полтавський і Миргородський звершив Божественну Літургію у Свято-Троїцькому храмі смт. Диканьки, який святкує свій 240-й ювілей.

Його Високопреосвященству співслужили секретар Полтавської єпархії протоієрей Михаїл Волощук, прес-секретар протоієрей Миколай Довганич, клірики храму та гості в священному сані.

За богослужінням молився настоятель храму протоієрей Павло Сверлович.

На малому вході аа старанні труди на благо Української Православної Церкви протоієрей Євгеній Полтавець був нагороджений правом носіння хреста з прикрасами.

Свято П’ятидесятниці або День Святої Трійці, яке ще називають Днем народження Церкви, був встановлений самими апостолами. У цей день Святий Дух зійшов на учнів Христових і сповнив їх усіма благодатними духовними дарами – вони преобразилися, а Дух Святий став їхнім постійним натхненником і керівником. З цієї пори апостоли мужньо і безбоязно, з великою сміливістю почали проповідь про Христа розп’ятого і воскреслого з мертвих, а Церква Христова почала зростати та множитися спочатку серед іудеїв у Палестині, а потім і серед язичників у всьому світі – “аж до краю землі” (Діян. 1:8).

Пісненоспіви Божественної літургії виконував архієрейський хор під керівництвом протодиякона Георгія Лінда.

За богослужінням була вознесена сугуба молитва про позбавлення українського народу від епідемії коронавируса, молитва про медичних працівників, які самовіддано борються з поширенням інфекції і рятують людські життя, а також сугуба молитва за мир в Україні та єдність Православної Церкви.

Після Божественної літургії Високопреосвященніший владика Филип очолив велику вечірню, за якою були прочитані особливі коліноприклонні молитви святителя Василія Великого.

Після завершення богослужіння выдбувся Хресний хід навколо храму, а після Архіпастир звернувся до віруючих зі словом настанови та благословив усіх.

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *