Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20

Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20
Верховний суд України остаточно відмовив в перейменуванні УПЦ – Новини Полтавської Єпархії

Верховний суд України остаточно відмовив в перейменуванні УПЦ

Прес-служба Полтавської єпархії інформує: Верховний суд дозволив Українській Православній Церкві зберегти свою назву. Суд залишив без задоволення касаційну скаргу Мінкульту про перейменування УПЦ.

Верховний суд погодився з позицією двох попередніх судів, які вже задовольнили заяву Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія про заборону Міністерству юстиції, Міністерству культури і їх структурних підрозділам, державним реєстраторам, державним і приватним нотаріусам здійснювати будь-які реєстраційні дії, скасування реєстраційних дій і записів щодо 267 релігійних організацій.

“Колегія суддів погоджується з висновками судів попередніх інстанцій, які встановили, що реєстраційним органам заборонені будь-які дії щодо внесення відомостей до ЄДР про Українську Православну Церкву та її структурні релігійні організації до вирішення цього спору по суті. Оскільки невжиття таких заходів може суттєво ускладнити або взагалі унеможливити виконання рішення суду, в разі задоволення позовних вимог, і ускладнити ефективний захист і відновлення прав і інтересів позивача, для захисту яких він звернувся в суд”, – йдеться в постанові Верховного суду.

Відзначається, що Українська Православна Церква домагається в судах визнання протиправним та скасування наказу Міністерства культури України від 25 січня 2019 року №37 “Про затвердження релігієзнавчої експертизи по встановленню переліку релігійних організацій (об’єднань), які підпадають під дію норм частини сьомої та восьмої статті 12 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”.

З постановою Верховного суду України можна ознайомитися ТУТ.

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *