Відспівування протоієрея Анатолія Стегнія

18 грудня 2023 року секретар Полтавської єпархії протоієрей Михаїл Волощук у співслужінні духовенства єпархії очолив заупокійну Божественну літургію та чин відспівування попереднього настоятеля Свято-Георгіївського храму села Нижні Млини протоієрея Анатолія Стегнія.

16 грудня після тривалої важкої хвороби відійшов до Господа протоієрей Анатолій Стегній.

Народився Анатолій Семенович Стегній 9 вересня 1954 року.

Після закінчення 9 класів навчався в Полтавському музичному училищі. Згодом здобув духовну освіту у Київській Духовній семінарії, яку закінчив у 1997 році.

11 липня 1993 року Високопреосвященнішим архієпископом Полтавським і Кременчуцьким Феодосієм був рукопокладений в сан диякона, 11 квітня 1995 року відбулась його священицька хіротонія.

З цього моменту усе його життя було присвячене служінні Богу і людям.

У 1998 році призначений настоятелем Свято-Георгіївської церкви с. Нижні Млини Полтавського району. Очолював прихід протягом двадцяти років. Прийняв старовинну церкву у знівеченому стані. Божою милістю, за підтримки небайдужих прихожан та благодійників відновив церковну споруду до її первозданного вигляду. Прикрасив храм розписами та привів у відмінний стан прихрамову територію. В період його настоятельства при храмі були створені та розпочали свою соціальну діяльність Братство тверезості та Марфо-Маріїнське сестринство.

Отець Анатолій потрудився у свій час і на парафіях в селах Великий Тростянець та Судіївка, де організовував церковне життя.

За сумлінне служіння Церкві Христовій був удостоєний багатьох церковних нагород, останньою з яких стало право носіння митри.

Керуючий єпархією митрополит Полтавський і Миргородський Филип, духовенство та вірні єпархії висловлюють щирі співчуття родині священнослужителя. Нехай Господь упокоїть новопреставленого пастиря в оселях праведних.

Вічна пам’ять отцю Анатолію та вічний спокій!

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *