Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20

Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20
Завершила роботу Літня школа з основ іконопису при ПМДС – Новини Полтавської Єпархії

Завершила роботу Літня школа з основ іконопису при ПМДС

28 червня 2019 року завершила роботу Літня школа з основ іконопису при Полтавській місіонерській духовній семінарії, організована Іконописною школю імені преподобного Порфирія Кавсокаливіта з благословення ректора Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа.

За два тижні навчання учні мали змогу ознайомитися із сакральним християнським мистецтвом, доторкнутись до техніки написання ікон, здобути нові навички та базові знання, провести час у творчій атмосфері та познайомитися з однодумцями.

Окрім практичних занять з іконопису, розклад містив і теоретичні дисципліни, такі як Іконознавство та Історія церковного мистецтва, кінолекторії, бесіди з духівником семінарії протоієреєм Георгієм Грабом, присвячені питанням християнської етики та психології.

У неділю, 23 червня, після Божественної літургії, учні на чолі з викладачами семінарії протоієреєм Олександром Носенком та протоієреєм Павлом Рудьом вийшли на пікнік на берег Дніпра, де мали змогу не тільки поласувати приготовленою на багатті їжою, а й поспілкуватися та покататися на човні.

У вівторок, 25 червня, викладач семінарії протоієрей Миколай Попльонтаний провів літературний вечір «Ставлення до ікони та іконопису в літературі XIX ст.», де було обговорено конфлікт живопису та іконопису у творах М.О. Польвого, М.В. Гоголя та О.С. Пушкіна.

У середу, 26 червня, учні здійснили екскурсійну подорож до Горішньоплавнівського історико-краєзнавчого музею. Зберігачі фонду ознайомили гостей з музейними експозиціями: «Історія будівництва міста та гірничо-збагачувального комбінату», «Історія підрозділів ВАТ «ПГЗК»» та іншими. Очолив групу викладач семінарії протоієрей Георгій Коваленко.

28 червня, у храмі преподобного Нестора Літописця учасники Літньої школи з основ іконопису, викладачі Т.М. Хаустова, Л.І. Прутян на чолі з віце-ректорм Преосвященнішим єпископом Новосанжарським Веніаміном подякували Богу за навчання та попросили заступництва у Небесного покровителя – преподобного Порфирія Кавсокаливіта.

Після богослужіння владика Веніамін привітав учнів із завершенням навчання та вручив свідоцтва про теоретичну і практичну підготовку в Літній школі з основ іконопису.

Ще більше інформації на нашій сторінці Facebook.

Також запрошуємо відвідати наш YouTube-канал.

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *