Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20

Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20
АНОНС! Святкування дня пам’яті преподобного Паїсія Величковського – Новини Полтавської Єпархії

АНОНС! Святкування дня пам’яті преподобного Паїсія Величковського

28 листопада 2022 року, у день пам’яті преподобного Паїсія Величковського, святого покровителя та уродженця міста Полтави, з благословіння Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, у Полтавському Хрестовоздвиженському монастирі, в якому знаходиться ковчег з чесними мощами, буде звершена святкова Божественна літургія. Цього року виповнюється з 300 років з дня народження преподобного Паїсія Величковського (1722 – 2022).

За Божественною літургією будуть піднесені посилені молитви про припинення війни та мир в Україні.

Початок богослужіння о 8:00.

На передодні, ввечері буде звершуватись Всенічне бдіння о 16:00.

ЗАПРОШУЄМО ВСІХ ДО СПІЛЬНОЇ МОЛИТВИ!

Архімандрит Нямецького монастиря прп. Паїсій Величковський народився в 1722 році в Полтаві у родині священика. В 17 років вступив до Любечського монастиря, звідки вирушив спершу до Молдови, а потім – на Святу Гору Афон, де заснував Ильїнський скит. На Святій Горі прп. Паїсій починає робити переклади на церковно-слов’янську мову творів святих отців. Це стало головною справою його життя.

У 1763 році старець Паїсій разом із послідовниками вирушає до Молдови і оселяється у монастирі Драгомирна. Через деякий час преподобний переселяється у монастир Секул, а пізніше – в монастирь Нямець.
Чернече братство прп. Паїсія налічувало близько тисячі чоловік 23-х національностей.
Помер старець Паїсій 28 листопада 1794 року у Нямецькому монастирі та був похований у головному храмі обителі.

Святі мощі прп. Паїсія Величковського були обрітені у 2013 році. Священний Синод Румунської Православної Церкви прийняв рішення, що їх частки не будуть роздаватися по храмам та монастирям. Виключення було зроблено лише для чотирьох місць: Ільїнського скита на Святій Горі Афон, заснованого святим Паїсієм, монастирів Драгомирна та Секул, у яких преподобний був ігуменом, та батьківщини святого – м. Полтави.

28 листопада 2016 року Високопреосвященніший архієпископ Ясський, митрополит Молдови та Буковини Феофан доставив до Полтави ковчег з часткою мощей прп. Паїсія Величковського. Відтоді святиня постійно перебуває в Полтавському Хрестовоздвиженському монастирі.

https://youtu.be/4qGvgcndaj4

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *