Неділя 19-я після П’ятидесятниці, свв. отців VII Вселенського Собору

У Неділю 19-ту після П’ятидесятниці, свв. VII отців Вселенського Собору, Високопреосвященніший Филип, митрополит Полтавський і Миргородський звершив Божественну літургію в Свято-Макаріївському кафедральному соборі міста Полтави.

Його Високопреосвященству співслужили ключар Свято-Макарівського кафедрального собору протоієрей Миколай Довганич та клірики собору.

Після читання святого Євангелія протоієрей Миколай Довганич звернувся до віруючих зі словом проповіді.

“На кожному Вселенському Соборі Свята Церква стверджувала ті чи інші істини. І ось на останньому Сьомому Вселенському Соборі було затверджено іконошанування. Кілька століть єретики і відступники робили все, щоб святі ікони були прибрані з храмів і щоб люди не могли підносити перед ними свої молитви. Вшановуючи ікону, ми поклоняємося тому, хто на ній зображений. Ми не поклоняємося фарбам і дереву, але віддаємо хвалу первообразу. І милістю Божою при благочестивої імператриці Ірині було встановлено іконошанування, яке Свята Церква дбайливо зберігає і до цього дня.”

За богослужінням були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та про єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії владика Филип подякував усім, хто зібрався в цей недільний день в храмі, за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн, після чого закликав на всіх Боже благословення.

Еще больше информации на наших страницах Facebook и Instagram.

Также приглашаем посетить наш YouTube-канал.

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *