Некролог

21 січня 2024 року Полтавська єпархія Української Православної Церкви понесла неоціненну втрату – у віці 51 року преставився до Господа вірний служитель Вівтаря Господнього архімандрит Венедикт (Малета Василь Іванович).


Народився Малета Василь Іванович 9 січня 1973 року на Закарпатті, у селі Копашне Хустського району, в багатодітній православній сім’ї. Після закінчення середньої школи отримав спеціальність водія та відслужив строкову службу в армії. Відразу після демобілізації, у серпні 1993 року, став насельником Мгарського Спасо-Преображенського чоловічого монастиря Полтавської єпархії Української Православної Церкви. Через рік був висвячений у сан ієродиякона, а у 1998 році став ієромонахом.
Високопреосвященний Феодосій, архієпископ Полтавський і Кременчуцький, задовільнив прохання молодого ієромонаха нести послух на Святій Горі Афон, але за станом здоров’я, послуживши на Афонському подвір’ї деякий час, Малета повернувся до Мгарського монастиря. За сумлінне служіння ієромонах відзначався церковними нагодами та підвищенніями у сані. Ніс послух скитоначальника Потоцького скиту, а згодом намісника Антоніє-Феодосієвського Потоцького чоловічого монастиря Кременчуцької єпархії, та стан здоров’я погіршувався, і у 2021 році архімандрит Венедикт повернутися до Полтавської єпархії.
Останнім послухом архімандрита Венедикта було священницьке служіння у Велико-Будищанському Свято-Троїцькому жіночому монастирі Полтавської єпархії.
Помер архімандрит Венедикт 21 січня 2024 року від гострого запалення легень у Диканській районній лікарні. 22 січня у Свято-Троїцькому храмі Диканьки була звершена заупокійна Божественна літургія і тіло покійного перевезено для відспівування та поховання на братському кладовищі у Мгарському Спасо-Преображенському монастирі.

Відспівування архімандрита Венедикта (Малети) відбудеться у Спасо-Преображеннському Мгарському монастирі 23 січня о 7:00 Божественна літургія і о 9:00 чин відспівування.

Вічна пам’ять архімандриту Венедикту, усе свідоме життя якого було присвячено служінню Божому!

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *