Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20

Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20
Пам’ять мучеників за віру (+ВІДЕО) – Новини Полтавської Єпархії

Пам’ять мучеників за віру (+ВІДЕО)

2 червня 2020 року, у 82-гу річницю масового розстрілу полтавського духовенства на чолі з Полтавським епископом Митрофаном (Русиновим), Високопреосвященніший Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський, відслужив панахиду на місці розстрілу мучеників за віру в урочищі Триби біля Меморіалу пам’яті жертв політичних репресій ХХ століття.

Його Високопреосвященству співслужили секретар Полтавської єпархії протоієрей Михаїл Волощук, благочинний Полтавського міського округу протоієрей Іоанн Корнієнко, благочинний Полтавського районного  округу протоієрей Олександр Антонюк та духовенство Полтавської єпархії.

Влада репресувала українську інтелігенцію, священнослужителів, так званих “неблагонадійних”. Людей позбавляли виборчих прав, “розкуркулювали”, а потім просто винищували. Пізніше, репресії поширилися на більш широкі верстви населення. Їх жертвами ставали навіть партійні працівники і офіцери НКВД.

Полтавська область – один з найбільш постраждалих регіонів від сталінської політики тоталітарного режиму. За даними істориків, починаючи з 1929 року, на Полтавщині було репресовано понад 400 тис. Жителів.

Пам’ятний знак жертвам репресій в урочищі Триби – єдиний на Полтавщині. Він був зведений в 1995 році після того, як на початку 90-х років в кар’єрі, що неподалік, під час розкопок почали знаходити поховання людей. Експерти і вчені встановили, що ці люди були розстріляні. Владою було прийнято рішення здійснити єдине поховання та встановити пам’ятний знак жертвам репресій 30-х років.

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *