В Полтаві відбулася прем’єра фільму «Де ти, Адаме?»

17 вересня 2020 року, з благословення Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, в Полтаві відбулася прем’єра фільму «Де ти, Адаме?»

Стрічка занурює глядача у життя братії одного з древніх монастирів Святої Гори Афон. Віддалене від мирської суєти та цивілізації, усамітнене чернече життя вражає насиченістю, адже воно сповнене виняткових реальних персонажів, дійсних «несвятих святих» – ось яким воно постає на екрані з-під нашарувань світських скороминущих пріоритетів. Глядачі прилучаються до абсолютно безпрецедентного способу життя чернечої громади, який виник тисячі років тому і збережений дотепер.

Сюжет фільму розгортається у стародавньому монастирі Дохіар на західному узбережжі гори Афон, на півострові Егейського моря. Цей півострів відданий у виняткове користування монахам східного християнства. Центральною фігурою фільму став старець монастиря, ігумен Григорій, чий багаторічний досвід душпастирства нагородив його глибоким розумінням душі людської і її прагнення повернутися до стану, властивого людській природі Адама до гріхопадіння.

Ідея створення документального фільму виникла у грудні 2005 року, коли продюсер фільму, продиякон Олександр Пліска, познайомився з головним героєм майбутньої стрічки — ігуменом Афонського монастиря Дохіаром Герондою Григорієм (Зумисом), нині вже покійним.

Олександр Пліска протягом десяти років щорічно проводив в монастирі Дохіар чверть року. Там він жив пліч-о-пліч з монахами, розділяючи з ними і побут, і роботу. Саме це подарувало можливість показати життя одного з монастирів Святої Гори Афон зсередини, зберігши атмосферу і автентичність.

Фільм делікатно відхиляє завісу, яка зазвичай приховує чернече життя на Афоні, особисті радості, сподівання та слабкості кожного монаха. Завдяки цьому ченці постають перед глядачем у всій їхній живій, теплій самобутності. Запросивши до свого середовища авторів стрічки, а з ними і глядачів, монахи сподіваються нагадати кожному про його особисте воскресіння.

Сеанси показу фільму відбутися 17 – 20 вересня в ктнотеатре “Wizoria” (Колос), а також 19-20 вересня в кінотеатрі Multiplex в ТРЦ «Екватор».

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *