Відспівування Захисника України

22 січня 2024 року, віцеректор Полтавської місіонерської духовної семінарії, архієпископ Новосанжарський Веніамін у співслужінні викладачів семінарії у священному сані звершив чин відспівування захисника України Бутенка Сергія Олександровича у місті Горішні Плавні.
Народився Сергій 25 лютого 1999 року в місті Комсомольську. У 2016 році після закінчення загальноосвітньої школи №2 навчався у Львівському національному університеті імені Івана Франка на хімічному факультеті. Потім продовжив навчання в аспірантурі на кафедрі органічної хімії. Улітку 2022 року, взявши академвідпустку, добровольцем пішов захищати Батьківщину від російських окупантів. Під час служби був нагороджений державними нагородами: нагрудним знаком «Захисник України», медаллю «Лицарський хрест», відзнаками командира оперативно-тактичного угруповання «Лиман» «Знак доблесті». 12 січня 2024 року, виконуючи бойове завдання, командир інженерно-саперного відділення молодший сержант Збройних сил України Сергій Бутенко героїчно загинув у районі населеного пункту Нововодяне Сватівського району Луганської області.
Як зазначив владика Веніамін у своїй проповіді:
«Парадоксально, але молода людина – брат Сергій, яка мала дарувати оточуючим рідним і друзям, кохання, сьогодні дарує нам біль. Але він дарує біль не просто так, а щоб кожен із нас, що сьогодні стоїть тут, міг як і раніше любити…
І щоб не спростувати його жертви, завтра вранці, коли я буду підійматися з ліжка, переді мною і кожним з нас буде вибір протягом дня, тижня, року – творити й поводитися до оточуючих зі злом чи добром? Невже брат Сергій загинув для того, щоб я обирав зло?! В такому випадку він пішов дарма. Але мені буде соромно, і я захочу надати сенс його самопожертві, захочу без сорому дивитися в очі Сергію, коли і я перейду в інший світ. Заради брата-воїна я буду творити добро і він буде мені помічником що надихає».
Вічна пам’ять герою!
Прес-служба Полтавської єпархії УПЦ.
Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *