РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

Високопреосвященнішого Филипа,

митрополита Полтавського і Миргородського

до всечесного духовенства, боголюбивого чернецтва та

всіх православних християн Полтавської єпархії

Української Православної Церкви

Всечесні отці! Боголюбиві ченці та черниці!

Дорогі брати та сестри!

Моя возлюблена та Богом дарована Полтавська паство!

 

Сердечно вітаю вас у день всерадісного свята Різдва Христового!

Нині ми, як і багато поколінь наших предків, приносимо народженому в бідному вертепі Богонемовляті Христу свої скромні дари. Нині ми звертаємось з молитвою до Того, Хто, будучи Богом, для нашого спасіння став Людиною. Нині ми щиро дякуємо Богові за всі великі Його благодіяння, що були на кожен день нашого життя.

Він – наріжний Камінь нового Царства, Царства всіх віків. І ті, хто з любов’ю слідують за Христом, стають, ще живучи на землі, громадянами Неба; ще в цьому житті знаходять Життя Вічне; ще борючись із гріхом, стають переможцями.

На превеликий жаль, багато хто із нас перебувають сьогодні у розпачі, тривозі та хвилюванні за завтрашній день. Бойові дії в нашій державі та утиски, з якими зустрілася наша Свята українська Православна Церква, наповнюють наші серця занепокоєнням та невпевненістю.

Що сказати на це? Лише нагадати Божественні слова: «У світі матимете скорботу; але мужайтесь: Я переміг світ» (Ів. 16, 33).

Істинно, Царство Христове — Царство всіх віків, і володарювання Його у кожному роді! Впевненість у правоті цих слів вселяє в нас історія всієї Християнської Церкви. І в часи гонінь, і в часи благоденства Христос не залишав Свою Святу Церкву.

Більш того, Царство Христове, що зростає всередині нас (Лк. 17, 21), виявляється сильнішим за всіх тих, хто в невіданні або засліпленні намагається воювати з Христом, боротися проти Бога.

Але Божественне світло, що засяяло колись зіркою над Віфлеємським вертепом, і зараз розганяє морок гріховний, розсіює темряву богоборства, спрямовує до істинного шляху всіх, хто прагне правди.

Христос, без війни і насильства, без зброї та примусу, — любов’ю та жертовністю, рясними духовними дарами і звільненням від прокляття гріха й смерті — приваблював і приваблює до Себе нових і нових людей, цілі країни та народи. Звільняючи від принизливого рабства пристрастям і служіння гріху, Спаситель дарує кожній людині справжню свободу та можливість повного самовдосконалення.

І ми, православні християни, сильніші за «світ цей», доки перебуваємо з нашим Богом і Спасителем. Сьогодні ж особливо старанно молимося до Нього, щоб Він не залишив нас, не дав загинути в гріхах, дарував мир та заспокоєння всім потребуючим.

Дорогі отці, брати та сестри! Знову і знову від щирого серця та з любов’ю вітаю кожного із вас зі світлим, сповненим істинно царської величі святом – Різдвом Христовим!

Преподобний Єфрем Сирін, звертаючись зі смиренним і водночас радісним проханням до Господа в день Святого Різдва, говорить до Нього: «Прийми нині голос нашої молитви і про що молимо словом, зроби ділом!» Хай буде так за молитвами та трудами нашими! Я ж усім серцем бажаю, щоб милість Божа супроводжувала кожного з вас, дорогі мої, на всіх шляхах вашого життя!

 

Христос Рождається! – Славімо Його!

 

Смиренний

 +ФИЛИП,

МИТРОПОЛИТ ПОЛТАВСЬКИЙ І МИРГОРОДСЬКИЙ

ваш богомолець біля різдвяного вертепу Богонемовляти

 

Різдво Христове, 2024 р.,

Кафедральний град Полтава

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *