Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20

Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20
ВІЦЕРЕКТОР ПРОВІВ ПУБЛІЧНИЙ ЛЕКТОРІУМ «КАЗИМИР МАЛЕВИЧ: ШЛЯХ ДО ПЕРШОГО ПІКСЕЛЯ». – Новини Полтавської Єпархії

ВІЦЕРЕКТОР ПРОВІВ ПУБЛІЧНИЙ ЛЕКТОРІУМ «КАЗИМИР МАЛЕВИЧ: ШЛЯХ ДО ПЕРШОГО ПІКСЕЛЯ».

22 лютого 2024 року в Культурному центрі центральної міської бібліотеки м. Горішні Плавні віцеректор ПМДС архієпископ Веніамін (Погребной) провів публічну лекцію на тему: «Казимир Малевич: шлях до першого пікселя».
Владика Веніамін розповів слухачам лекторію про вплив сакрального мистецтва та селянських українських мотивів на всю творчість художника. Про його сходження з іконопису, імпресіонізму, кубізму до власного винаходу – супрематизму й його вищої точки та одночасно дна прірви глибинних пошуків – «чорного квадрату», й сходження – повернення до своїх витоків. Про інструмент мовчазної боротьби з репресивною владою в 30-х роках XX століття підписуванням картин дожовтневими роками – критикою режиму нібито царського періоду, в той час, як це було відображенням радянської реальності.
Лектор розтлумачив й всесвітньо відомий квадрат: «Коли ви малюєте чи вербально описуєте мене, себе, то ніяк не вийде закінчений образ, а лише мої Ваші властивості, які не вичерпують нашої сутності. А от коли Ви бачите чи описуєте просто чорний квадрат, то й виходить лише чорний квадрат». Казимиру здавалося, що він по-пастернаковськи вже «… дошел до сути».
Наприкінці лекції директор Міського культурного центру Олена Володимирівна та слухачі подякували за змістовну розповідь та побажали натхнення для майбутніх лекцій художнього екскурсу.
Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *